Fototapety to atrakcyjny sposób ożywienia każdego wnętrza. £atwo i szybko pozwalają odmienić miejsce, w którym mieszkacie, pracujecie, odpoczywacie. Już nie jesteście skazani na zakup fototapety w rozmiarze i wzorze narzuconym przez producenta.

Sami możecie zaprojektować dekorację skrojoną idealnie do Waszych potrzeb. W naszej ofercie znajdziecie różne rodzaje fototapet.

Poniżej krótki opis i charakerystyka każdej z nich.

Klasyczna papierowa fototapeta na ścianę:

Najlepiej sprawdza się na ścianach. Nie zawiera warstwy samoprzylepnej, dlatego do montażu potrzebny jest tradycyjny klej do tapet. Kolejne paski przykleja się „na styk”. Można ją delikatnie czyścić wilgotną szmatką. Powierzchnia matowa. Możliwy samodzielny montaż.

Samoprzylepna fototapeta winylowa na ścianę:

Najlepszy efekt osiągnie się umieszczając ją na równych, gładkich i suchych ścianach w pomieszczeniach o standardowej temperaturze i wilgotności. Nie nadaje się do użycia na chropowatych powierzchniach. Nie wymaga dodatkowego stosowania kleju, kolejne paski przykleja się „na zakładkę”. Można ją delikatnie czyścić wilgotną szmatką. £atwa do usunięcia ze ściany, gdy znudzi nam się wzór i zapragniemy odmiany. Powierzchnia matowa. Możliwy samodzielny montaż.

Samoprzylepna laminowana fototapeta na meble:

Można nią oklejać meble, drzwi, szafy i lodówki. Ważne, by powierzchnie były płaskie i dość gładkie, ponieważ na chropowatych powierzchniach mogą wystąpić problemy z montażem. Specjalny klej ułatwia montaż, zapobiegając tworzeniu się pęcherzyków powietrza pod powierzchnią fototapety. Trzeba ją kleić metodą „na sucho”. Jest zabezpieczona dodatkową warstwą chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Można ją czyścić wodą z użyciem standardowych środków chemicznych stosowanych w domach. Powierzchnia matowa. Możliwy samodzielny montaż.

Bezbarwna samoprzylepna fototapeta na szyby:

Przeznaczona do oklejania płaskich powierzchni szklanych takich jak okna, drzwi lub lustra. Pozwala osiągnąć efekt „witrażu”. Należy ją kleić metodą „na mokro”, żeby nie powstawały pęcherzyki powierza. Jest zabezpieczona dodatkową warstwą chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Można ją czyścić wodą z użyciem standardowych środków chemicznych stosowanych w domach. Możliwy samodzielny montaż.